Artık mutfak, banyo, wc veya çamaşır odasını istediğiniz yere kurabilmenin bir yolu var!

Evinizde ve işyerinizde yaşam alanlarını genişletmenin veya bodrum kattaki boş alanı değerlendirmenin tam zamanı. Wilo-HiSewlift ve HiDrainlift ürünleri sayesinde mutfak, banyo, WC, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi ve duş gibi alanlarda atıksu drenajı için ekstra bir gidere gerek kalmaz. Bu iki ürününün 17 litrelik kompakt brüt hacimli tankları ve içlerinde yer alan verimli parçalayıcı bıçaklı pompalar sayesinde atıksuyu uzaklaştırması için yeni bir gider yapmadan bu alanlar tasarlanabilir.

Bu alanlar nasıl yaratılır?

Foseptik tahliye cihazına biriken atıksuyun, uzak bir noktadaki mevcut bina giderine yatay ve dikey borularla bağlantıları sağlanır. Atıksuyun mevcut bina giderine ulaşabilmesi ve boru sürtünme kayıplarını yenebilmesi için basınçlandırılmasına ihtiyaç duyulur. Bu basıncı Wilo HiSewlift ve HiDrainlift’in içerisindeki yüksek performanslı ve düşük ses ile çalışan pompalar sağlar.

Wilo-HiSewlift ve HiDrainlift nasıl çalışır?

Bu ürünlerin dış gövdesinde bulunan tank, atıksuyun hijyenik ve kokusuz bir şekilde tahliyesini sağlar. Hazne içine atıksu dolması ve belirli seviyeye (çalışma seviyesi) gelmesi halinde pompa çalışmaya başlar. Seviye, pompanın çalışması ile birlikte düşmeye başladığında ve kapanma seviyesine ulaştığında pompa durur.

Wilo-HiSewlift ve HiDrainlift ile kullanıcılara sunulan avantajlar

  • Bodrum katta yeni bir WC, banyo, mutfak, duş, çamaşır odası gibi alanlar oluşturup, normal katlarda daha fazla yaşam alanı yaratmanıza imkân verir.
  • Bodrum katta herhangi bir gider ya da kuyu oluşturmadan mevcut giderinize atık suyun ulaştırılması sağlar.
  • Atıksuyu basınçlandırırken en fazla saatte 0,4 kW enerji harcar ve düşük ses seviyesiyle konforlu bir ortam sunar.
  • Kompakt yapısı sayesinde ister duvar içine gömülü şekilde, isterse klozet arkasında kullanım imkânına sahiptir. Bu sayede yerden tasarruf edilebilir.
  • Bu ürünler ev elektriğine uygun olması nedeniyle monofaze şebekeye sahiptir.
  • DN 32 basınç bağlantısına sahip olduğundan büyük çaplı giderlerin olmadığı yerlere de uyum sağlar.
  • Parçalayıcı bıçağı sayesinde hazneye dolan organik atık ve tuvalet kâğıdını parçalar.